سانترال

سانترال پاناسونیک

بررسی دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX-HTS32- بخش سوم

Rate this post

سانترال پاناسونیک

در این مقاله می خواهیم به صورت کامل و تخصصی به ارتباطات متنوع دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX-HTS32 بپردازیم. زمانی که درب اصلی دستگاه را باز خواهیم کرد، درون آن 3 پورت و درگاه شبکه و یک خروجی LAN/WAN وجود دارد.

 

خروجی LAN

اگر بخواهید دستگاه سانترال راه اندازی و برنامه ریزی کنید، از آنجایی که برنامه ریزی آن مشابه دستگاه KX-NS500 است، در این واقع بهتر به وسیله یک کابل شبکه با استاندارد B، ارتباط میان سانترال و رایانه خود ایجاد کنیم و این کابل به خروجی LAN  قابل اتصال است.

همچنین  قصد دارید برنامه ریزی در مرکز تلفن انجام دهید، یا به پورت LAN دیگر دارید، کافیست به کنسول برنامه ریزی مراجعه کنید و نیاز برنامه ریزی خود را به LAN2 یا WAN2 تغییر وضعیت دهید.

 

خروجی WAN

وجود درگاه WAN  در دستگاه برای اتصال به شبکه جانبی اترنت، یا سویچ از نوع معمولی و POE  می باشد. اگر بخواهید دستگاه  سانترال خود از طریق آنتن مخابراتی و یا محیط شبکه جهانی اترنت به یک مرکز تلفن دیگر متصل کنید، یا دو مرکز را بهم لینک کنید، این درگاه مناسب ایجاد پل ارتباطی به شمار می آید.

 

اتصال تلفن

دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX-HTS32 با بهره گیری از فناوری تحت شبکه و آنالوگ فعالیت دارد. با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب کنید، که برای برقرار ارتباط با مشتریان و کارمندان، از تلفن آنالوگ با تحت شبکه استفاده کنید. همچنین اگر در محل کار از چندین تلفن رومیزی IP مانند KX-HDV320  و KX-NTV553 استفاده می کنید، پس از اتصال تلفن ها به شبکه داخلی خود، کافیست به وسیله درگاه WAN شبکه داخلی تان فعال نمایید.

 

کاربرد درگاه LAN  /WAN

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم  درگاه LAN  یا WAN در چه زمانی استفده و چه کاربردی دارد. اگر قصد دار یک گوشی تلفن تحت شبکه را به صورت مستقیم به مرکز تلفن متصل کنید، یا بخواهید سانترال را توسط کابل شبکه برنامه ریزی کنید، در این مواقع از درگاه LAN استفاده خواهید کرد.

اما درگاه WAN  زمانی استفاده به عمل می آید که بخواهید سانترال را به شبکه اترنت ارتباط دهید. لازم به ذکر است، این کار توسط روتر با همان شبکه داخلی محل کارتان صورت می گیرد.

 

 

پورت USB

در این دستگاه یک پورت USB مجهز شده که به توانید بسیار از کارها انجام دهید و از ارتباط مستقیم نیز بهره مند شوید. منظور از کار برداشت و Back UP گیری فایل های صوتی و صندوق صوتی می باشد. برای انجام این امر از سوی دستگاه سانترال و انتقال داده ها، به وسیله اتصال یک فلش مموری به پورت USB صورت می گیرد. با اتصال فلش تمامی پیغام های صندوق صوتی را می توانید کپی و به دستگاه دیگر مانند رایانه منتقل کنید.

 

دیگر امکانات

اگر بگوییم که سانترال KX-HTS32 در بازار جهانی فروش بسیار زیادی دارد، اغراق نکرده ایم. چونکه یکی از شاخص ترین و مهمترین قابلیت این محصول، وجود WiFi داخلی است. به جرات می توان گفت تنها فقظ این دستگاه از این قابلیت کارآمد برخوردار می باشد. با فعال سازی این قابلیت در مرکز تلفن، می توانید به صورت وایلس (از راه دور) رایانه یا گوشی تلفن هوشمند را به سانترال متصل نمود. همچنین با نصب و راه اندازی رایگان ارتباطی درکامپیوتر یا گوشی موبایل خود، می توانید یک داخلی مجزا داشته باشید. با انجام این کار می توانید در زمان عدم حضور در زمان عدم حضور در هر نقطه از دنیا، پاسخگویی تماس ها باشید، یا توانایی برقراری ارتباط از طریق خطوط شرکت با مشتریان یا همکاران داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا