سانترال

 سانترال پاناسونیک

بررسی دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX-HTS32

Rate this post

سانترال پاناسونیک

در مقاله می خواهم به راه اندازی و برنامه ریزی دستگاه سانترال مدل KX-HTS32 به صورت جامع توضیح دهیم. در مدل های قدیمی سانترال پاناسونیک مانند KX-TD1232 و KX-TES824 جهت راه اندازی و برنامه ریزی، نیاز به داخلی که معمولا با یک تلفن هایبرید پاناسویک مدل KX-T7730 استفاده می شود. از طریق این داخلی وارد تنظیمات سانترال خود شده و بنا بر نیاز ، به ثبت تنظیمات مرکز تلفن می پرداختند.

 

 تفاوت با دستگاه های جدید

اما در جدید ترین سری دستگاه سانترال های پاناسونیک مانند TDA، شما برای تنظیمات، می توانید از طریق تلفن IP یا نرم افزار اختصاصی پاناسونیک اقدام کنید. درصورت نیاز این نرم افزار مربوط می باید در رایانه شخصی خود نصب کنید، پس از نصب نرم افزار، می باید برای تنظیمات سانترال به وسیله یک کابل USB ارتباط میان دستگاه و کامپیوتر صورت می گیرد.

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن نیازهای کاربران، استفاده از دستگاه هایی قدیمی کمی دشوار است، به همین سبب کمپانی پاناسونیک سانترال سری TDE و NCP را روانه بازار کرده است. این سری محصولات ارتباط از طریق تلفن و نرم افزار های اختصاصی پاناسونیک صورت می گیرد.

 

تفاوت اتصال این سری با سری TDA، فقط در نوع کابل ارتباطی بوده، که در این سری نصب نرم افزار الزامی می باشد. نوع کابل قابل استفاده LAN شبکه است که به محیط برنامه ریزی سانترال متصل می شود. در سری های که قبل از TDE  تولید شده، استفاده از رمز عبور اولیه جزو لازمه کار بود. اما از سری TDE  به بعد، به قسمت IP اولیه نیاز است، در این قسمت می باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

 

در دستگاه سانترال های به روزتر و جدیدتر مانند KX-NS500 و KX-NS1000 شرایط به همان صورت است. بدین معناست، برای برنامه ریزی وارد کردن رمز عبور اولیه جزو واجبات محسوب می شود. اما کمپانی پاناسونیک در اقدام هوشمندانه نرم افزار اختصاصی را برای کاربران محیا نموده، تا با نصب و ارتباط دهی میان پورت شبکه سانترال و کامپیوتر مراحل اولیه صورت می گیرد. پس از انجام اینکار با ورود به مرورگر های گوگل مانند Chrome، Fire Fox، Internet Explorer و وارد کردن IP اولیه دستگاه سانترال پاناسونیک در قسمت جست و جوی، مرورگر را به نرم افزار متصل می شود.

در ابتدای اجرای نرم افزار اختصاص پاناسونیک، نیاز به ورود نام کاربری و رمز عبور می باشد. پس انجام این کار به محیط برنامه ریزی دستگاه خواهید شد.

 

در دستگاه مدل KX-HTS32 موارد ذکر شده مشابه است، اما پورت LAN دستگاه به واسطه کابل شبکه به مودم یا روتر و یا کامپیوتر متصل کنید. پس از اتصال می باید به مرورگرهای گوگل مراجعه کنید، در قسمت جستجویIP اولیه را وارد و به نرم افزار ارتباط دهید. بعد از انجام این مراحل نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور اولیه و اصلی می باشد. با انجام این کار به راحتی به محیط نرم افزار خواهید شد و اقدام برنامه ریزی کنید.

 

اگر قصد دارید بر اساس سلیقه خود نام کاربری و رمز عبور را تغییر دهید،  انچام این کار در وب کنسول دستگاه سانترال میسر می شود. هر شخص با کمترین معلومات می تواند اقدام به راه اندازی و برنامه ریزی دستگاه سانترال نماید، فقط باید به درستی مراحل را طی کرد. صفحات تنظیمات سانترال به صورت خیلی ساده در طرف سمت نرم افزار چیده شده است. این نکته را فراموش نکنید پس از اعمال هر تغییری با نزدن گزینه Apply، تنظیمات صورت نمی گیرد. در پایان برنامه ریزی برنامه ریزی قسمت Log out و تغییرات را ذخیره و از قسمت محیط وب خارج می شود.

وجود وب کنسول باعث شده، بدون داشتن نرم افزار اختصاص پاناسونیک و به وسیله کامپیوتر محل کار، می توانید به راحتی اقدام به برنامه ریزی سانترال کنید. با این کار دیگر نگران عدم دسترسی برنامه ریزی مرکز تلفن خود نخواهید بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا