سانترال

سانترال پاناسونیک

بررسی دستگاه سانترال پاناسونیک KX-TES824

سانترال پاناسونیک

در این مقاله می خواهیم به طریقه برنامه ریزی دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX-TES824 بپردازیم. اگر در محیط کار خود از سانترال مورد نظر استفاده می کنید، و یا قصد دارید مرکز تلفن خود را  راه اندازی نمایید، طبیعتا نیاز به برنامه ریزی باکس سانترال دارید. برای برنامه ریزی دو روش وجود دارد که بر اساس راحتی خود می توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

روش اول: ابتدا ارتباط میان دستگاه سانترال و کامپیوتر را برقرار نمایید، سپس نرم افزار اختصاصی پاناسونیک را در رایانه نصب و راه اندازی کنید. در نهایت با انجام این دو مرحله آماده برنامه ریزی است و شما می توانید شروع کنید.

روش دوم: شما می توانید خیلی راحت با اتصال تلفن سانترال پاناسونیک به مرکز تلفن، اقدام برنامه ریزی نمایید.

در این بخش می خواهیم برنامه ریزی به روش دوم را بررسی کنیم. همانطور که گفته شده برای برنامه ریزی سانترال KX-TES824 از تلفن سانترال پاناسونیک می باید استفاده کرد. یکی از تلفن های مناسب برای این کار تلفن هاییبرید مدل KX-T7730 می باشد. اولین کار اتصال تلفن به باکس سانترال است و بعد از آن مراحل مختلف و مربوط را با استفاده از صفحه کلید تلفن برنامه ریزی خواهید کرد.

 

تنظیم زنگ خور

برای تنظیم زنگ خور، نیاز است که به محیط برنامه ریزی دستگاه وارد شوید و از تلفنی که با داخلی شماره 101 ارتباط دارد، اقدام به برنامه ریزی نمایید. لازم به ذکر است فقط با این داخلی می توان این کار را انجام داد و با سایر داخلی به صورت پیش فرض میسر نخواهد بود. در حالت پیش فرض دستگاهJack 01 مربوط به داخلی 101 می باشد، برای  رسیدن به این هدف مراحلی که ذکر می شود را می باید به درستی طی نمایید.

 

نکته: پسورد تمامی دستگاه سانترال مانند KX-TES824 به صورت پیش فرض 1234 می باشد. در صورت نیاز و ایجاد امنیت، پس از ورود و انجام برنامه ریزی به قسمت تنظیمات وارد شوید و رمز عبور را بر اساس راحتی خود تغییر دهید.

 برای ورود پسورد در محیط برنامه ریزی با انجام عملیات SP-Phone -*-#-1234، درصفحه نمایشگر تلفن عبارت وارد شده رویت خواهد شد.

 پس از گذراندن مراحل فوق، برای برنامه ریزی زنگ خور می توانید از کد 408 استفاده کنید. با شمارگیری این کد تنظیمات کامل خواهد شد. لازم به ذکر است قبل از ورود کد 408، ابتدا می باید تمام داخلی ها را غیر فعال نمایید. به دلیل اینکه به صورت پیش فرض تمامی خطوط و داخلی ها فعال هستند. بعد از انجام این کار می توانید به صورت دلخواه خطوط شهری را به داخلی مورد نظر مرتبط نمایید. برای انجام این موضوع مراحلی را که نام برده می شود را می باید به درستی انجام دهید.

 • برای خطوط برنامه ریزی شده کد 408 را شماره گیری کنید.
 • کلید * را فشار دهید تا خطوط شهری انتخاب شود.
 • کلید # و بلافاصله کلید * فشار دهید تا تمام داخلی های انتخاب شود.
 • با استفاده از کلید Auto َANS وضعیت Enable را به Disable تغییر دهید
 • در ادامه برای ذخیره تغییرات اعمال شده کلید Store یا Auto dial فشار دهید

مانند : 408-Co*-#-Disable- Auto dial

 

بعد از انجام مراحل ذکر شده، خطوط شهری روی تمام داخلی های سانترال پاناسونیک غیرفعال شده است. اکنون می توانید به دلخواه زنگ خور مقصد خطوط شهری خود را تعیین نمایید. معمولا همه خطوط شهری را روی داخل تنظیم می کنند. برای این کار نیز مراحلی که در قسمت بعدی ذکر می شود را باید به درستی انجام داد.

 • کلید * را فشار دهید تا تمام خطوط شهری انتخاب شود.
 • کلید # و شماره داخلی منشی را واد کنید، به عنوان مثال اگر داخلی منشی 101 باشد آن را شماره گیری نمایید.
 • با استفاده از کلید Auto َANS و ضعیت Disable را به Enable تغییر دهید.
 • برای ذخیره تغییرات از کلید Auto dial یا Store استفاده کنید.

پس از طی مراحل، دستگاه سانترال با پخش بوق مکرر به شما اعلام می کند که تغییرات با موفقیت انجام شد. حالا اگر مشتری شرکت شما با شماره خطوط شهری شما تماس برقرار کند، داخلی منشی زنگ می خورد و می تواند بر اساس درخواست مشتری به داخلی مورد نظر متصل نماید.

 

تنظیم زنگ خور یک خط شهری روی یک داخلی دلخواه

اگر قصد دارید به هر دلیلی یک خط شهری را روی داخلی مورد نظر تنظیم کنید. خط شهری بر روی همان داخلی که تنظیم شده زنگ خواهد خورد. برای رسیدن به این هدف نیز مانند برنامه ریزی های قبلی نیاز به گذراندن مراحلی تخصصی می باشد که می باید کارها به درستی انجام شوند.

این مراحل عبارتند از:

 • ورد به محیط تنظیمات کد 408 را وارد کنید.
 • کلید SP Phone فشار دهید، پس از فشار دادن خطوط شهری به ترتیب قابل نمایش است.
 • کلید SP Phone را آنقدر فشار دهید تا خط شهری مورد انتخاب شود.
 • بعد از انتخاب خط مورد نظر کلید # را فشار دهید.
 • در این مرحله می باید داخلی مورد نظر را وارد کنید، مثلا 202
 • با استفاده از کلید Auto َANS وضعیت Disable را به Enable تغییر دهید.
 • برای ذخیره تغییرات از کلید Auto dial یا Store استفاده کنید.

پس از طی مراحل، خطوط شهری بر روی داخلی مورد نظر فعال گردیده و بر روی آن زنگ خواهد خورد. این حالت برنامه ریزی معولا زمانی که نیاز اتصال خط شهری به فکس بیشتر استفاده می شود.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم مراحل برنامه ریزی سانترال KX-TES824 به وسیله تلفن هایبرید KX-T7730 به صورت ساده شرح دهیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت عصر ارتباطات مراجعه کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا