تلفن

مسدود كردن شماره تلفن ثابت

5/5 - (3 امتیاز)

استراحت در منزل بعد از یک روز خسته کننده خیلی لذت بخش می باشد. اما تماس شماره های مزاحم و ناخواسته سبب سلب آرامش می شود. مزاحم های تلفنی با تماس های مکرر و پی در پی خستگی یک روز کاری سخت را دو برابر می کنند. همچنین صبحی کسالت آور را با مختل کردن خواب شبانگاهی به همراه خواهند داشت. سیستم های تلفنی دارای گزینه های قابل برنامه ریزی هستند. یکی از آن ها مسدود کردن شماره های ناخواسته می باشد. این قابلیت به شما کمک می کند که بدون زحمت از چنین تماس هایی جلوگیری کنید. با قرار دادن شماره های مزاحم در لیست سیاه از تماس های مکرر و آزار دهنده ی مزاحم های تلفنی در امان خواهید ماند.

حالت برنامه نویسی تلفن ها از یک مدل به مدل دیگر ممکن است متفاوت باشد. بنابراین مسدود کردن تماس ها می تواند یک چالش محسوب شود. بیشتر تلفن ها دارای یک روش برای مسدود کردن شماره ها می باشد. با این ویژگی ویژگی دیگر مجبور نیستید تماس ها را به صورت دستی قطع کنید. زیرا تلفن به طور خودکار این کار را انجام می دهد. مخاطبین لیست سیاه ابتدا بوق اشغال را دریافت می کنند که پس از آن تماس قطع می شود. با هر بار تماس شماره مسدود شده این اتفاق مجدد تکرار می شود. این ویژگی شماره ها را تا زمانی که شما اقدام به خارج کردن آن ها از لیست سیاه نکنید، مسدود نگه می دارد.

این مقاله قدم به قدم به شما آموزش می دهد تا تمامی مراحل مسدود کردن را بیاموزید. این کار از پیچیدگی زیادی برخوردار نمی باشد و به آسانی امکان پذیر است. همچنین با بررسی دفترچه راهنمای تلفن از چگونگی انجام ای کار مطلع خواهید شد. اما اگر خود تلفن از این قابلیت پشتیبانی نکند، با وارد کردن کدهای خاص به صورت دستی قادر به این کار خواهید بود. در ادامه به همه این مطالب نیز می پردازیم.

تنظیمات تلفن خود را بررسی کنید

گام اول
ابتدا بر روی تلفن خود کلید فهرست (menu) را پیدا و انتخاب کنید. با استفتده از پیکان بالا ▲ یا پایین ▼ دکمه میانبر لیست سیاه (Call block) را جستجو کنید. و با فشردن کلید برگزیدن (Select) وارد این قسمت شوید.

گام دوم
در این مرحله بر روی گزینه اضافه کردن (Add) بزنید و شماره مورد نظر را وارد کنید. سپس با انتخاب گزینه ذخیره (Save) آن را ثبت کنید و با فشردن کلید (OFF) خارج شوید. اینگونه شماره ی لحاظ شده مسدود می شود.

 

وارد کد های دستوری به صورت دستی

روش اول

گزینه فهرست (menu) تلفن را انتخاب کنید و کلید # را فشار دهید. سپس عدد 271 را روی صفحه کلید عددی تلفن وارد کنید. لیست شماره های مسدود شده را خواهید دید. [MENU # 2 1 7] در ادامه با برگزیدن کلید افزودن (Add)، شماره تلفن مد نظر را وارد کنید. کلید ذخیره (Save) را بزنید و در انتها برای خروج کلید (OFF) را انتخاب کنید.

روش دوم

وارد فهرست تلفن (menu) شوید و بعد از فشردن کلید #  عدد 240 را وارد نمایید. لیست تاس گیرندگان برای شما نمایان می شود. [MENU#  2 4 0] پیکان دکمه میانبر را به بالا ▲ یا پایین ▼ برای یافتن شماره مد نظر هدایت کنید. کلید ذخیره  (Save) را برای افزودن شماره به لیست ممنوع فشار دهید. برای خارج شدن و اتمام  کار گزینه (OFF) برگزینید.

 

مسدود موقت تمای های دریافتی

قابلیت مزاحم نشوید (Do not disturb) شما را قادر می سازد تا تماس های دریافتی را موقتا مسدود کنید. تمامی سیستم های تلفنی از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند و بسته به مدل تلفن شما دارد. زمان های که نیاز به استراحت دارید با فعال کردن این حالت می توانید تماس ها مستقیماً به پست صوتی منتقل کنید. و با غیر فعال کردن این وضعیت تلفن به حالت اولیه بر می گردد و تماس ها متصل می شوند. به خاطر داشته باشید دراین وضعیت تمامی تماس ها مسدود می شوند و فقط تماس های مخاطبین منتخب برقرار می شود. چنانچه غیرفعال نشود، تلفن در این حالت باقی خواهد ماند و تماس ها را لغو می کند.

با این حال برای خارج کردن شماره از لیست سیاه چه باید کرد؟ دوستی به ملاقات شما می آید و شاکی از بوق های اشغال درحین تماس می باشد. احتمالا شما به خرابی تلفن فکر خواهید کرد. پیش متخصص می روید تا مشکل تلفن را برطرف نمایید. اما بعد از بررسی به شما می گویند که مشکلی وجود ندارد. چنانچه با این مسئله مواجه شدید یک نگاهی به لیست سیاه تلفن بیندازید. گاهی شما هرگز قصد مسدود کردن شماره ای را ندارید. اما به طور تصادفی آن را در لیست سیاه قرار داده اید. این اتفاق را با راه کار های ساده می توانید اصلاح کنید.

  • در فهرست تلفن (menu) با بالا ▲ یا پایین ▼ بردن دکمه میانبر لیست سیاه (call block) را پیدا کنید. بعد از ورود به پیکان پایین را بزنید تا به شماره مد نظر برسید. و سپس آن را از لیست شماره مسدود شده حذف کنید.
  • با وارد کردن # و سپس عدد 217 در فهرست تلفن به لیست شماره های مسدود شده دسترسی پیدا خواهید کرد. با استفاده از پیکان رو به پایین دکمه میانبر، شماره ای که قصد رفع انسداد آن را دارید را بیابید. گزینه پاک کردن (Delete) را فشار دهید تا شماره از لیست سیاه حذف شود. برای تایید و پایان عملیات کلید بله (yes) را انتخاب کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا