تلفن

معرفی تلفن های تحت شبکه (تلفن IP)

تلفن تحت شبکه چیست و چگونه کار می کند؟

ارتباطات سریع و موثر در داخل و خارج از شرکت یکی از رکن های مهم تجارت و توسعه کسب کار است. بنابراین برای پیشرفت و بهره وری بیشتر به جای سیستم های آنالوگ نیاز به تلفن های تجاری با فناوری پیشرفته خواهید داشت. در این صورت می توان از خدمات تلفنی تحت شبکه با VoIP که با نام اختصاری IP معرفی می شود، استفاده کرد. در این مقاله اطلاعات کاملی راجب فناوری VoIP ارائه شده است و به شما کمک می کند تا خدمات مناسب برای تجارت خود را انتخاب کنید.

 

فناوری (VoIP) چیست؟

فناوری تحت شبکه (Voice Over Internet Protocol) با گسترش پهنای باند، یک راه حل قابل اعتماد و قدرتمند برای ارتقاء سیستم های تلفن می باشد. این سرویس با اتصال به اینترنت صدا را بر روی بستر شبکه انتقال می دهد. اینگونه هزینه های پرداختی برای ارتباطات به کمتر از نصف می رسد و تماس های صوتی با هزینه بسیار پایینی برقرار می شود.

 

تلفن تحت شبکه چیست؟

تلفن های تحت شبکه (VoIP) مبتنی بر سخت افزار یا نرم افزار است که برای ارسال و دریافت تماس های تلفنی از طریق شبکه IP طراحی شده است. تلفن های قدیمی صدا را طریق از خطوط آنالوگ توسط سیم های مسی داخل کابل ها انتقال می دهید. بنابراین برای استفاده از چندین تلفن نیاز به کابل کشی جداگانه برای هریک خواهد بود. اما تلفن های تحت شبکه نیاز به اتصال مستقیم به خطوط تلفن نخواهند داشت. این تلفن ها به یک سرور IP یا دستگاه سانترال (PBX) متصل می شوند و با تبدیل صدا به فرمت دیجیتال آن را از طریق اینترنت منتقل می کند. همچنین سیگنال های دریافتی را به صدای استاندارد مبدل می کند. تلفن های IP از نظر ظاهر تقریباً مشابه تلفن های آنالوگ هستند و از پیچیدگی زیادی برخوردار نمی باشد. همچنین این تلفن ها دارای صفحه نمایش، صفحه کلید و دکمه هایی مانند انتقال، نگه داشتن و کنفرانس تماس هستند.

 

تلفن های Voip چگونه کار می کند؟

اینترنت یکی از جزء های مهم برای برای راه اندازی و استفاده از خدمات VoIP می باشد. دستگاه های روتر اینترنت مورد نیاز تلفن ها را تامین می کنند. اگر تعداد شبکه و کاربر کم باشد که می توان تلفن ها را مستقیم به روتر متصل کرد. چنانچه دارای تعداد زیادی پرسنل و شبکه باشید، باید همه تلفن ها را به سوئیچ متصل کنید.

 

پروتکل های VoIP و کدک های صوتی

تلفن های IP برای انتقال داده وابسته به پروتکل های برای ارائه خدمات هستند. نحوه استفاده از این پروتکل ها به راه اندازه و سیستم ارائه دهنده VoIP دارد. که در زیر 3 مورد  از رایج ترین آن ها را نام برده ایم.

  1. پروتکل SIP
  2. پروتکل 323
  3. پروتکل های RTP/RTCP

داده های صوتی برای ارسال موثر نیاز به راهی برای فشرده سازی دارند. به دلیل اینکه داده های تلفن ها در زمان واقعی پخش می شود و تمرکز بر روی صدا است؛ نمی توان از کدک های عمومی مانند MP3 استفاده کرد. اینگونه است که اکثر ارائه دهندگان تلفن های تحت شبکه از کدک تخصصی G.711μ استفاده می کنند.

کمپانی های تولید کننده تلفن های IP

برندهای مختلفی در زمینه ساخت تلفن های تحت شبکه فعالیت دارند. اما باید توجه داشته باشید که کدام تلفن را می توانید برای دستگاه خود استفاده نمایید. بعضی از تلفن های IP از پرتوکل SIP پشتیبانی می کنند. در این صورت می توان از آن ها را برای دستگاه های دیگر نیز استفاده کرد. اما برخی از تلفن ها اختصاصی می باشند و فقط با دستگاه ی سانترال خاص همگام سازی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا